22. kolo Slovnaft Extraligy mužov

02.11.2007 Celý región

MHC Martin - SkiPark MHK Kežmarok 5:2 (0:0, 2:0, 3:2)
Góly: 24. Koložváry (Džerinš, Markovič), 37. M. Beran (Török, L. Říha), 48. L. Říha (Vantroba, Török), 51. Podstavek (Koložváry), 52. Džerinš (J. Mihálik) - 48. Pavol Segľa (Žemba, M. Palovčík), 58. Slaninák (Martin Slovák)
Vylúčení: 4:14 na 2 min, navyše: Petrina, Fedor (obaja Kežmarok) na 10 min za nešportové správanie
presilovky: 3:0
rozhodovali: Pavlovič - Tvrdoň, Brath
3628 divákov

V prvej tretine sa obidve mužstvá iba oťukávali. Hostia hrali defenzívne a nepustili domácich do vážnejších akcií. Preto sa prvá tretina skončila bez gólov. Začiatok druhej časti sa však niesol v úplne inej hre, keď domáci zvýšili aktivitu a Koložvárym strelil prvý gól po prihrávke Dzerinsa. V najkrajšej akcii tejto tretiny po vyšachovaní obrany hostí zvýšil Beran po Törökovej prihrávke na 2:0 a v poslednej sekunde nastrelil Važan žŕdku. V dvojnásobnej presilovke domáci opäť trafili tyčku a vzápätí Říhom zvýšili na 3:0. Hostia v tej istej minúte znížili Segľom na 3:1. V 51. minúte Koložváry vynikajúco prihral Podstavkovi a ten strelil štvrtý gól. Po minúte sa situácia opakovala, keď Martinčania prečíslili obranu hostí a po Mihálikovej prihrávke Dzerins zvýšil na 5:1. Po chybe v obrane domácich hostia znížili Slaninákom na konečných 5:2.

Miroslav Ihnačák, tréner Kežmarku: "O našej prehre rozhodla druhá tretina. Prestali sme korčuľovať a z toho vyplynuli mnohé fauly a následné vylúčenia. Martinu sa mi patrí len zagratulovať a dúfam, že reprezentačná prestávka nám príde vhod. "
Ladislav Spišiak, trénera Martina: "Stotožňujem sa s tým, čo povedal tréner Kežmarku. Prvá tretina bola hluchá a preto sme zmenili systém hry a to sa prejavilo i na výsledku. Tak ako povedal tréner Kežmarku i pre nás sa hodí reprezentačné voľno. Chlapci budú mať dva dni voľno, ale potom už budeme naplno zarezávať. "

HC Košice - Dukla Trenčín 1:2 po predĺžení (1:1, 0:0, 0:0 - 0:1)
Góly: 13. Javín (Juraj Faith) - 3. V. Baláž (Malinský), 62. Húževka (Čacho)
Vylúčení: 6:4 na 2 min, navyše v 57. min S. Saliji (Trenčín) 10 min za nešportové správanie
rozhodovali: D. Konc - Mášik, M. Novák
8340 divákov (vypredané)

HKm Zvolen - Slovan Bratislava 1:4 (1:1, 0:0, 0:3)
Góly: 16. Turek (Cibuľa, Babka) - 13. Uram (Hujsa, Kuľha), 52. Kuľha (Hujsa, Pavlas), 54. Uram (Hujsa), 60. Kapuš (Kropáč)
Vylúčení: 4:2 na 2 min
rozhodovali: J. Konc - M. Valach, Mihajlo
5113 divákov

MHk 32 Liptovský Mikuláš - HK Ardo Nitra 4:5 (1:2, 1:2, 2:1)
Góly: 13. Róbert Huna (M. Grman, Kriška), 27. Ulehla (Kuric, D. Rehák), 43. Kriška (Richard Huna, Róbert Huna), 48. M. Grman (Bulík, M. Droppa) - 3. M. Štefanka (Vozdecký), 18. Valach (H. Ručkay), 24. Jass (H. Ručkay, M. Štefanka), 31. M. Gálik (R. Lukas), 56. Valach (J. Ručkay)
Vylúčení: 7:8 na 2 min, navyše: Školiak 10+DKZ za nešportové správanie - Dornič 10 min za nešportové správanie
presilovky: 2:1
rozhodovali: Baluška - M. Orolin, Gašparík
1770 divákov

Doplnené:

Aquacity ŠKP Poprad - HK 36 Skalica 5:2 (1:2, 2:0, 2:0)
Góly: 4. Jasovský, 23. E. Piatak (Martin Segľa, Marcel Haščák), 35. A. Kroták (Michal Segľa, Kasík), 49. V. Král (Jarolín, Kasík), 57. Jabrocký (V. Král, Fabian) - 5. R. Školiak (D. Pašek), 10. D. Pašek (Kocák, R. Školiak)
Vylúčení: 4:5 na 2 min, navyše: Martin Segľa (Poprad) 10+DKZ za napadnutie hlavy a krku a nešp. správanie
oslabenia: 2:0
rozhodovali: Ország - Korba, Gajan
1447 divákov

V televíznom zápase vyrovnaných celkov zo stredu tabuľky chýbali domácim traja zranení hráči, kým hostia nastúpili kompletní aj s Pálffym. Hneď v úvodnej presilovke hostí padli dva góly. V 4. minúte otvoril skóre v oslabení Jasovský, ale už o 40 sekúnd Školiak vyrovnal. Agilný Pašek o 6 minút dostal Záhorákov do vedenia a tí sa ešte viac osmelili. V závere tretiny Pašek ešte nastrelil žrďku. Kamzíkom vyšiel vstup do prostrednej časti, keď v 23. minúte Piatak vyrovnal. Potom hrali domáci presilovku 5:3, ale neskórovali. Vyšlo to Krotákovi, keď mali výhodu ešte o jedného hráča. Záverečnému tlaku sa hostitelia ubránili a stav otočili. V poslednej tretine sa hostia snažili o vyrovnanie, ale narážali na pevnú domácu obranu a výborného Šimonoviča. V ďalšom oslabení dokonca Králom zvýšili. Bodku za stretnutím dal v 57. minúte Jabrocký.

František Hossa, tréner Popradu: "Prvá tretina nebola z našej strany dobrá. Boli sme vždy o krok za Skalicou. Urobili sme korektúry v zostave a pomohlo to. Dve tretiny to už bolo podľa našich predstáv. Sme radi, že pôjdeme do prestávky v pohode. "
Slavomír Chlebec, asistent trénera Skalice: "Hrali sme iba jednu tretinu. Dostali sme dva góly v našej presilovke. To by sa nemalo stávať a predstavovali sme si to inak. Urobili sme viac chýb, hokej je o tom a preto sme prehrali. "

1. Slovan BA 21 15 1 1 4 81:49 47
2. Trenčín 21 13 4 1 3 72:42 47
3. Košice 22 12 1 3 6 73:46 38
4. Martin 22 12 1 1 8 69:51 38
5. Poprad 21 11 2 1 7 60:54 37
6. Skalica 22 11 0 0 11 64:52 33
7. Zvolen 21 8 2 3 8 61:66 28
8. Kežmarok 21 8 2 1 10 61:67 28